This article was written in 2013. It might or it might not be outdated. And it could be that the layout breaks. If that’s the case please let me know.

Over grids, nerds en toyotafabrieken.

(This column was published in the Dutch, paper version of Web Designer Magazine. It’s in Dutch). In de creatieve sector zijn we geneigd om zelf naar originele oplossingen te zoeken. Het liefst maken we iets unieks, iets wat we nog nooit gezien hebben; we worden graag origineel gevonden. Grote onzin vind ik dat. De reden dat je iets nog nooit hebt gezien is meestal dat iemand anders er al achter is gekomen dat het niet lekker werkt. Als je als designer een creatieve manier van navigeren bedenkt dan is de kans groot dat een collega je direct kan vertellen dat dat niet lekker werkt. Op het web en in magazines verschijnen allemaal fantastische verhalen, over prachtige originele projecten die een enorm succes waren. Het zou misschien handiger zijn als we eens lazen over de fiasco’s. Als er eens openhartig gepubliceerd werd over alle mislukte, maar o zo originele websites. Waarschijnlijk is daar een veelvoud aan magazines mee te vullen.

Die publicaties zijn er niet. We zijn dus afhankelijk van ervaring om de onzinnige ideeën te scheiden van de nuttige. Op onze eigen ervaring kunnen we niet vertrouwen. Het is dus aan te raden om ideeën snel en vaak te toetsen bij collega’s of andere experts. Je kan daarvoor natuurlijk gebruik maken van diensten als Dribbble, maar volgens mij is het interessanter om te rade te gaan bij collega’s van buiten je vakgebied. De interessantste inzichten krijg je daar.

Een vriend van mij kreeg ooit de opdracht om een ziekenhuis telefonisch bereikbaar te maken. Mensen konden het ziekenhuis wel bellen maar zodra ze werden doorverbonden werd er vaak niet opgenomen. De toestand was dramatisch. Mijn vriend moest er voor zorgen dat iedereen die belde binnen korte tijd goed te woord gestaan zou worden. Het is hem uiteindelijk gelukt. Niet door zelf te gaan bedenken hoe zo iets moet werken maar door met bepaalde specialisten te gaan praten. Met netwerkspecialisten uit het ziekenhuis zelf maar ook met mensen met hele andere specialiteiten. De uiteindelijke oplossing heeft hij voor een groot deel afgekeken van de werkwijze binnen de Toyotafabrieken. Niet precies de plek waar je zo’n oplossing zou verwachten.

Dat is een voorbeeld van ver buiten het web, maar ook dichterbij zijn er verhalen genoeg te vertellen. Frontenders die voor het eerst de code voor een grote, complexe site moeten opzetten zitten vaak met de handen in het haar. Klassieke developers grinniken om zo’n klusje. Dat is wat ze de hele dag doen. In plaats van de oplossing binnen frontend te zoeken heeft het zin om in zo’n geval contact te zoeken met een échte nerd. Voor je het weet zet je je codes op volgens patronen en systemen die al decennia lang blijken te werken. Dat is veel handiger dan via veel vallen en opstaan en heel veel slechte code uiteindelijk zelf een oplossing te bedenken.

In plaats van kennis ophalen als je het nodig hebt kan je natuurlijk ook actief kennis gaan brengen als je ziet dat anderen het nodig hebben. Dat kan wat lastig zijn, niemand zit te wachten op een wijsneus, maar soms moet het. We zien allemaal dat visual designers worstelen met het feit dat het web geen vast formaat heeft. We kunnen aan de zijlijn toekijken hoe ze al vallend en opstaand op zoek gaan naar oplossingen. We kunnen ook gewoon de helpende hand aanbieden. Door te tonen wat er allemaal mogelijk is met fluid, responsive layouts, bijvoorbeeld. Of door pattern libraries aan te leggen. Het zorgt er niet alleen voor dat onze kennis bij de juiste mensen uitkomt, het zorgt ook voor een dialoog: de kennis van de designers komt ook weer terug bij de nerds. Bovendien kunnen we dan eindelijk eens écht goede websites gaan maken.

Een mooi voorbeeld van een kruisbestuiving tussen grafische ontwerpers en frontend developers zijn grids. Grids zijn belangrijke basiselementen van een goed grafisch ontwerp. Er zijn hele boeken met theorieën en wetmatigheden over grids geschreven. Dit is een onderwerp waar dus al heel veel over bekend is. Frontenders hebben veel aan deze kennis, maar dit is echt iets waarover we te rade moeten gaan bij goede grafische ontwerpers. Het probleem met kennis over grids is alleen dat die kennis is gebaseerd op papier, op drukwerk. En dat vertaalt zich, zoals we weten, niet vanzelf naar het web. Dat is waar goede CSS-kennis weer van pas komt. Frontenders kunnen vaste grids vertalen naar fluid, of zelfs responsive grids en daar kunnen designers weer van leren. Ik ben hier laatst met een collega mee aan de slag geweest. Niet alleen is onze kennis over elkaars vakgebied enorm toegenomen, we hebben ook nog eens iets moois gemaakt.

Test je ideeën dus vaak en snel. Vraag aan collega’s wat zij er van vinden. Maar stap vooral ook eens buiten je vakgebied en zoek je oplossing ergens anders. Grote kans dat eenzelfde soort probleem al eens is opgelost. En mocht je tóch eens een unieke oplossing verzinnen, en blijkt die niet te werken, schrijf er dan over zodat wij niet ook dezelfde fout hoeven te maken.